Başakşehir Halı Yıkama

Evde Halı Bakımı Nasıl Yapılır?

Paylaş:

Evde Halı Bakımı Nasıl Yapılır?

Her evin vazgeçilmezi olan halılar, zamanla kirlenir ve yıpranır. Peki evde halı bakımı nasıl yapılır? İşte size adım adım halı bakımı püf noktaları:

1. Halıyı Tozdan Arındırın

Halınızın üzerindeki tozları ve kirleri elektrikli süpürge ile alınır. Halinizin kullandığınız bir oda ise, her hafta en az bir kez süpürmeniz yeterli olacaktır.

2. Lekeleri Temizleyin

Eğer halınızda leke varsa, lekeyi türüne göre uygun bir leke çıkarıcı ile temizleyin. Lekenin ne tür bir madde olduğunu bilmiyorsanız, önce lekenin tipini belirlediğini ve ardından uygun bir leke çıkarıcı kullanın. Lekeleri temizlerken mümkünse sıcak değil, ılık su kullanın. Ardından halınızın iyice yıkanmasını ve kurumasını bekleyin.

3. Halinizi Yıkayın

Halınızda bir temizlik yapmak istiyorsanız, halınızı yıkayabilirsiniz. Bunun için profesyonel bir halı yıkama hizmetinden yardım alabilirsiniz ya da evde alabilirsiniz. Evde halı yıkamak için uygun bir deterjan seçin ve halınızı şampuanlayın. Ardından halınızı iyice ve havluları kullanarak kurutun.

4. Hallerinizi Bakterilerden Arındırın

Halinizin içinde yer alan ve gördüğünüz çok sayıda bakteri olabilir. Bu bakterilerin neden olabileceği kötü koku ve sağlık sorunlarından korunmak için halınızı düzenli olarak dezenfekte edin. Bunun için uygun bir dezenfektan kullanabilirsiniz.

5. Halinizi Koruyun

Halinizi korumak için, halınızın üzerine gelen sıvıları ve yiyeceklerinizi hemen temizleyin. Ayrıca halınızı güneş gözlüğünüzün üzerini ve halı altını kaymayı önleyen bir altlık kullanın.

Halı bakımı yapmak, hem halınızın ömrünü uzatır hem de sağlıklı bir yaşam alanı oluşturmanıza yardımcı olur. Yeterli zaman ayırarak bakımları doğru halı bakımı yapabilirsiniz.

Eğer aradığınız şey perofesyonel bir temizlik hizmeti ise bizi arayın: Tel: 0212 487 00 11

Daha fazlası için: Blog kategorimizi inceleyin.

Hizmet bölgelerimiz için: Halı Yıkama Bölgeleri tıklayın.

Benzer İçerikler

Evde Halı Bakımı Nasıl Yapılır?

Evde Halı Bakımı Nasıl Yapılır? Her evin vazgeçilmezi olan halılar, zamanla kirlenir ve yıpranır. Peki evde halı bakımı nasıl yapılır? İşte size adım adım halı

Kayaşehir Halı Yıkama

Kayaşehir Halı Yıkama Halılar, her evde kullanılan önemli ev eşyalarından biri ve düzenli olarak temizlenmesi gerekmektedir. Kayaşehir, İstanbul’da yer alan bir semt olup burada halı

Başakşehir Halı Yıkama, halınızı profesyonelce temizlemek için oradayken başka yere bakmanıza gerek yok.
Halınızın yeni gibi görünmesi için işimizi en iyi şekilde yapıyoruz.